Timrå IK

11 augusti: Ässät – Timrå (i Tammerfors)
12 augusti: Timrå – Tappara/Ilves (i Tammerfors)
30 augusti: Sundsvall – Timrå
1 september: Timrå – Björklöven (i Sundsvall)
2 september: Timrå – MoDo (i Sundsvall)
8 september: MoDo – Timrå (i Härnösand)

Växjö Lakers

16 augusti: Linköping – Växjö
25 augusti: Rögle – Växjö (i Kristianstad)
31 augusti: Pelicans – Växjö
2 september: Stavanger – Växjö
8 september: Växjö – Aalborg
10 september: Växjö – Biel-Bienne

Örebro HK

15 augusti: Västerås – Oskarshamn
17 augusti: Oskarshamn – Örebro (i Kumla)
23 augusti: Leksand – Örebro (i Falun)
25 augusti: Färjestad – Örebro (i Mariestad)
31 augusti: Örebro – HV71 (i Skövde)
5 september: Djurgården – Örebro (i Eskilstuna)
7 september: Örebro – Linköping

Frölunda HC

11 augusti: Frölunda – Leksand (i Strömstad)
12 augusti: Färjestad – Frölunda (i Strömstad)
17 augusti: HV71 – Frölunda
22 augusti: Visby/Roma – Frölunda (i Visby)
24 augusti: Frölunda – HV71 (i Visby)
26 augusti: Djurgården – Frölunda (i Visby)
2 september: Frölunda – Linköping (i Mölndal)
7 september: Frölunda – Rögle (i Skövde)

Färjestad BK

10 augusti: Leksand – Färjestad (i Strömstad)
12 augusti: Färjestad – Frölunda (i Strömstad)
17 augusti: Malmö – Färjestad (i Borås)
25 augusti: Färjestad – Örebro (i Mariestad)
31 augusti: Stavanger – Färjestad
2 september: Ingolstadt – Färjestad
8 september: Färjestad – Biel-Bienne
10 september: Färjestad – Aalborg

 HV71

17 augusti: HV71 – Frölunda
23 augusti: HV71 – Djurgården (i Visby)
24 augusti: Frölunda – HV71 (i Visby)
26 augusti: Visby/Roma – HV71 (i Visby)
29 augusti: Oskarshamn – HV71
31 augusti: Örebro – HV71 (i Skövde)
4 september: Rögle – HV71 (i Halmstad)
9 september: HV71 – Malmö

IK Oskarshamn

11 augusti: Oskarshamn – Linköping (i Visby)
17 augusti: Oskarshamn – Örebro (i Kumla)
22 augusti: Södertälje – Oskarshamn
24 augusti: Oskarshamn – Malmö (i Karlskrona)
29 augusti: Oskarshamn – HV71
31 augusti: Rögle – Oskarshamn
7 september: Oskarshamn – Nybro

Leksands IF

10 augusti: Leksand – Färjestad (i Strömstad)
11 augusti: Frölunda – Leksand (i Strömstad)
23 augusti: Leksand – Örebro (i Falun)
26 augusti: Leksand – Mora
29 augusti: Västerås – Leksand
31 augusti: Leksand – Linköping (i Köping)
8 september: Mora – Leksand

Linköping HC

11 augusti: Oskarshamn – Linköping (i Visby)
16 augusti: Linköping – Växjö
22 augusti: Malmö – Linköping (i Värnamo)
24 augusti: Linköping – Västerås
31 augusti: Leksand – Linköping (i Köping)
2 september: Frölunda – Linköping (i Mölndal)
7 september: Örebro – Linköping

Luleå HF

11 augusti: Piteå – Luleå
17 augusti: Skellefteå – Luleå
25 augusti: Ambrì-Piotta – Luleå
26 augusti: Zug – Luleå
30 augusti: Luleå – Kärpät
8 september: Kärpät – Luleå

Malmö Redhawks

17 augusti: Malmö – Färjestad (i Borås)
22 augusti: Malmö – Linköping (i Värnamo)
24 augusti: Oskarshamn – Malmö (i Karlskrona)
1 september: Frisk Asker – Malmö (i Asker, Norge)
2 september: Vålerenga – Malmö (i Asker, Norge)
9 september: HV71 – Malmö

MoDo Hockey

16 augusti: Östersund – MoDo
23 augusti: MoDo – Skellefteå
29 augusti: MoDo – Björklöven
31 augusti: Mora – MoDo (i Sundsvall)
2 september: Timrå – MoDo (i Sundsvall)
6 september: Björklöven – MoDo
8 september: MoDo – Timrå (i Härnösand)

Rögle BK 

18 augusti: Rögle – Davos (i Neumarkt, Schweiz)
20 augusti: Rögle – Augsburg/Dynamo Pardubice (i Neumarkt, Schweiz)
25 augusti: Rögle – Växjö (i Kristianstad)
31 augusti: Rögle – Oskarshamn
4 september: Rögle – HV71 (i Halmstad)
7 september: Frölunda – Rögle (i Skövde)

Skellefteå AIK

17 augusti: Skellefteå – Luleå
23 augusti: MoDo – Skellefteå
25 augusti: Skellefteå – Björklöven
1 september: Skellefteå – Red Bull Salzburg
3 september: Skellefteå – Dynamo Pardubice
7 september: Skellefteå – Rouen
9 september: Tappara – Skellefteå